E-wolontariuszem może zostać każda osoba, która wyrazi chęć uczestnictwa w inicjatywie poprzez utworzenie konta na stronie e-wolontariat.org i wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Formularze zgłoszeniowe będą dostępne w drugiej połowie sierpnia.

  • Możliwość współtworzenia inicjatyw o zasięgu ogólnopolskim
  • Możliwość przynależenia do ogólnopolskiej drużyny wolontariuszy
  • Możliwość zdobycia nowych umiejętności
  • Możliwość wspierania edukacji dzieci
  • Możliwość zdobycia zaświadczenia potwierdzającego uczestnictwo w e-wolontariacie
  • Możliwość poznania osób z całej Polski
  • Możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań
  • Możliwość pisania tekstów na bloga będącego częścią strony e-wolontariat.org
  • Możliwość prezentacji własnych umiejętności (na zdjęciu lub filmie)
  • .... lecz przede wszystkim - możliwość pomagania potrzebującym!

Udział w e-wolontariacie, podobnie jak w przypadku innych inicjatyw realizowanych przez Centrum Rozwoju Lokalnego jest w 100% darmowy.

By zgłosić się do udziału w e-wolontariacie należy utworzyć konto użytkownika na stronie e-wolontariat.org, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na koncie użytkownika.

Po utworzeniu konta użytkownika i wypełnieniu formularza zgłoszeniowego będziesz otrzymywać drogą elektroniczną na podany w zgłoszeniu adres e-mail informacje o nowych zadania do wykonania. Na wykonanie zadania będziesz mieć określoną ilość czasu. Aktualne zadania będą również dostępne w specjalnej sekcji na koncie użytkownika.

Będziesz otrzymywać zadania o różnym poziomie złożoności i trudności. Część zadań będzie dotyczyć aktualnie realizowanych inicjatyw przez Centrum Rozwoju Lokalnego, a część zadań będzie dotyczyć zupełnie nowych akcji.

Zdecydowaną większość zadań będzie można wykonać nie wychodząc z domu przez internet. Jednak część z nich będzie wymagała większego zaangażowania. Dla przykładu: w pierwszej edycji "e-wolontariatu" zainaugurowana została akcja "Charytatywna zbiórka książek". Część wolontariuszy przeprowadziła zbiórkę książek w swojej szkole lub lokalnej społeczności.

Zaangażowanie każdego wolontariusza zasługuje na szacunek i uznanie, a ci wolontariusze, którzy chcą dawać od siebie jak najwięcej są prawdziwymi bohaterami. Zadania klasy "Hero" to zadania, które wymagają dużo większego zaangażowania. Zadania klasy "Hero" są zadaniami dodatkowymi.

Przykład zadania klasy "Hero": nagraj filmik promujący zbiórkę środków na schronisko dla zwierząt. Nagranie fajnego i pomysłowego filmiku wymaga czasu i sporych nakładów pracy. Dlatego też takie zadania będą zadaniami dla najambitniejszych uczestników e-wolontariatu.

Uwaga! Najaktywniejsi wolontariusze pod koniec czerwca 2022 otrzymają specjalny tytuł, a ich sylwetki zostaną zaprezentowane tysiącom osób, które uczestniczą we wszystkich inicjatywach realizowanych przez Centrum Rozwoju Lokalnego