Czym jest e-wolontariat?

  • E-wolontariat to wyjątkowa możliwość zaangażowania się w działalność charytatywną na szeroką skalę

  • E-wolontariat to możliwość współtworzenia inicjatyw i przedsięwzięć prospołecznych o zasięgu ogólnopolskim

  • E-wolontariat to możliwość zdobycia doświadczenia i nowych umiejętności bez wychodzenia z domu

  • E-wolontariat to okazja nawiązania nowych znajomości z wolontariuszami z całej Polski

Jakie są korzyści z bycia e-wolontariuszem?

Udział w ogólnopolskich inicjatywach

Nowe umiejętności

Certyfikat

Będziesz współorganizować inicjatywy ogólnopolskie adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz przedsięwzięcia ukierunkowane na pomoc zwierzakom czy promocję postaw proekologicznych.

Zdobędziesz doświadczenie i nowe umiejętności, które przydadzą Ci się w szkole, na studiach czy w późniejszej pracy.

Otrzymasz wyjątkowy certyfikat potwierdzający Twoje zaangażowanie. Certyfikat umożliwi Ci zdobycie w szkole punktów za działalność wolontaryjną.

Co możesz robić jako e-wolontariusz?

  • Promować inicjatywy aktualnie realizowane przez Centrum Rozwoju Lokalnego
  • Współpracować z lokalnymi mediami – dostarczać przygotowane materiały prasowe (a także pomagać w ich przygotowaniu)
  • Wyszukiwać informacje o osobach potrzebujących pomocy, a także o różnych inicjatywach wymagających wsparcia
  • Wykorzystując swoje umiejętności możesz pomagać w budowie nowych inicjatyw prospołecznych
  • Uczestniczyć w spotkaniach online, podczas których będziemy wymieniać się uwagami i spostrzeżeniami, a także będziemy planować kolejne działania
  • Integrować się z e-wolontariuszami z całej Polski

Przy jakich inicjatywach możesz się udzielać?

Edukacja

Ogólnopolska akcja edukacyjna adresowana do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych. Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji dzieci w tak ważnych obszarach jak bezpieczeństwo czy ekologia, dostarczenie nauczycielom darmowych materiałów dydaktycznych, a także zachęcenie rodziców do nauki z dziećmi.

W ramach akcji każda zgłoszona placówka będzie otrzymywać co miesiąc drogą elektroniczną darmowe materiały do nauki na tematy podejmujące tematykę: bezpieczeństwa, ekologii, historii czy geografii oraz astronomii.

Zwierzaki

Fundacja Ostoja dla Zwierząt to wyjątkowe miejsce, gdzie zwierzęta mogą znaleźć schronienie, dach nad głową i pod fachową opieką wracać do zdrowia. Wyjątkowość tego miejsca to przede wszystkim zwierzęta, które żyją razem jak jedna wielka rodzina – pies z kotem czy królik z jeżem. Z każdym miesiące liczba podopiecznych Fundacji się zwiększa, a środków na zakup najpotrzebniejszych rzeczy brakuje. Brakuje pieniędzy na rozbudowę tego magicznego miejsca.

Razem z nami zbieraj środki na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych Fundacji Ostoja dla Zwierząt!

E-wolontariat w roku szkolnym 2020/2021

Ogólnopolska akcja “E-wolontariat” została zainaugurowana w lutym 2021 roku. Przez  4 miesiące trwania inicjatywy do udziału w “e-wolontariacie” zgłosiło się ponad 700 wolontariuszy z całej Polski. W pierwszych miesiącach otrzymali do wykonania 7 zadań, które dotyczyły promocji inicjatyw realizowanych przez Centrum Rozwoju Lokalnego. W ramach “E-wolontariatu” zainaugurowana została “Charytatywna zbiórka książek”.  

Osiągnięcia drużyny e-wolontariuszy

Współorganizacja “Charytatywnej zbiórki książek”, w ramach której udało się już zebrać ponad 2000 książek. Środki pozyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na wsparcie inicjatyw realizowanych przez Centrum Rozwoju Lokalnego.

Wsparcie zbiórki środków na remont szkoły w Mołdawii,  dzięki której udało się uzbierać 7000 zł na remont szkoły w Ivancei.

Pozyskanie nowych uczestników ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Dzieci uczą rodziców”. Dzięki e-wolontariuszom do akcji dołączyło ponad 30 placówek. 

Statystyki e-wolontariatu w roku szkolnym 2020/2021

0
Liczba e-wolontariuszy
0
Liczba nauczycieli
0
Liczba zadań